Hoppa till sidans innehåll

Preliminärt Serieprogram Division 2 2015

08 FEB 2015 12:44
Division 2 (Serienivå 3) delas upp i två regionala serier. I Div 2 Götaland ingår Kalmar, Alingsås, Borås, Jönköping/Vetlanda och Spartacus B. I Div 2 Mälardalen ingår Erikslund, Västerås, Berserkers, Enköping B, Uppsala B och Exiles C.
  • Uppdaterad: 18 FEB 2015 17:37

Lagen spelar dubbelmöte i grundserien. Vinnarna i Division 2 Götaland respektive Division 2 Mälardalen spelar placeringsmatcher i en enkelserie om 14:e-16:e-plats mot det 5:e laget i Division 1 Öst.
 
Division 2 Götaland
 
Omgång Datum   Hemmalag     Bortalag
1 2015-04-19   Borås -   Jönköping
1 2015-04-19   Spartacus B -   Alingsås
1 2015-04-19   Jönköping -   Spartacus B
1 2015-04-19   Alingsås -   Borås
2 2015-04-26   Kalmar -   Alingsås
3 2015-05-03   Spartacus B -   Kalmar
4 2015-05-10   Kalmar -   Jönköping
5 2015-05-16   Borås -   Kalmar
6 2015-05-31   Kalmar -   Borås
7 2015-06-07   Jönköping -   Alingsås
7 2015-06-07   Borås -   Spartacus B
7 2015-06-07   Spartacus B -   Jönköping
7 2015-06-07   Borås -   Alingsås
8 2015-06-14   Jönköping -   Kalmar
9 2015-06-28   Kalmar -   Spartacus B
10 2015-08-16   Alingsås -   Spartacus B
10 2015-08-16   Jönköping -   Borås
10 2015-08-16   Spartacus B -   Borås
10 2015-08-16   Alingsås -   Jönköping
11 2015-08-23   Alingsås -   Kalmar


Division 2 Mälardalen

Omgång Datum   Hemmalag     Bortalag
1 2015-05-03   Uppsala B -   Erikslund
1 2015-05-03   Exiles C -   Berserkers
1 2015-05-03   Västerås -   Enköping B
2 2015-05-10   Enköping B -   Uppsala B
2 2015-05-10   Erikslund -   Exiles C
2 2015-05-10   Västerås -   Berserkers
3 2015-05-16   Exiles C -   Enköping B
3 2015-05-16   Berserkers -   Erikslund
3 2015-05-16   Uppsala B -   Västerås
4 2015-05-24   Enköping B -   Berserkers
4 2015-05-24   Västerås -   Erikslund
4 2015-05-24   Uppsala B -   Exiles C
5 2015-05-31   Erikslund -   Enköping B
5 2015-05-31   Berserkers -   Uppsala B
5 2015-05-31   Exiles C -   Västerås
6 2015-06-07   Enköping B -   Erikslund
6 2015-06-07   Uppsala B -   Berserkers
6 2015-06-07   Västerås -   Exiles C
7 2015-06-14   Berserkers -   Enköping B
7 2015-06-14   Exiles C -   Uppsala B
7 2015-06-14   Erikslund -   Västerås
8 2015-08-16   Enköping B -   Exiles C
8 2015-08-16   Erikslund -   Berserkers
8 2015-08-16   Västerås -   Uppsala B
9 2015-08-23   Uppsala B -   Enköping B
9 2015-08-23   Exiles C -   Erikslund
9 2015-08-23   Berserkers -   Västerås
10 2015-08-30   Erikslund -   Uppsala B
10 2015-08-30   Berserkers -   Exiles C
10 2015-08-30   Enköping B -   Västerås

 

Placeringsmatcher

         
14:e-16:e 2015-09-06   1:a Div 2 GL -   5:a Div 1 Ö
  2015-09-12   1:a Div 2 MD -   1:a Div 2 GL
  2015-09-20   5:a Div 1 Ö -   1:a Div 2 MD






         
       
 

 




































Skribent: Tävlingskommittén
E-post: This is a mailto link