Hoppa till sidans innehåll

Utmärkelser


Riksidrottsförbundets förtjänsttecken i guld

*  Sivert Fredriksson, 1975 +
*  Jan Björk, 1975 +
*  Rolf Wilke, 1977
*  Paul Lundquist, 1981 +
*  Hunter Mabon, 1993
*  Knut-Åke Sjöbeck, 2003
*  Jean Jacques Zander, 2003
*  Wolfgang Österling  2013 

 

FIRA A.E.R::s förtjänsttecken i guld

*  Stina Leijonhufvud  2013

FIRA A.E.R::s förtjänsttecken i silver

* Jean Jacques Zander 2013 

FIRA A.E.R::s förtjänsttecken i brons

*  Jan Björk, 1975 +
*  Paul Lundquist, 1981 +
*  Hans Nordgren, 1993
*  Nils Arvidsson 2003
*  Urban Söderberg 2003
*  Torbjörn Johansson 2006

 

Hedersordförande i SRF

*  Sigurd Eklund, Stockholm + 
*  Sivert Fredriksson, Älvsjö  +
*  Jan Björk, Malmö +
*  Paul Lundquist, Stockholm +
*  Hunter Mabon, Täby
*  Lars Ohlsson, Göteborg 

Hederssekreterare i SRF

*  Rolf Wilke
*  Hans Nordgren

Hedersledamöter i SRF

* Lars Andersson, Solna
* Paul Lundquist, Stockholm +
* Rolf Wilke, Malmö
* Gert Johansson, Malmö +
* Tore Gabrielsson, Stockholm
* Conny Söderbäck, Norrköping + 
* Svante Rennerstad, Trosa
* Tommy Svensson, Staffanstorp
* Jean-Jaques Zander, Solna
* Nils Arvidsson, Helsingborg
* Peter Salzer, Stockholm +

 

SRF:s förtjänsttecken

1. Sivert Fredriksson, Älvsjö + 
2. Sigurd Eklund, Stockholm + 
3. Lars Andersson, Solna
4. Paul Lundquist, Stockholm +
5. Conny Söderbäck, Norrköping + 
6. Rolf Wilke, Malmö
7. Jan Björk, Malmö + 
8. Wolfgang Österling, Trelleborg
9. Gert Johansson, Malmö +
10.Kjell Olsson, Stockholm
11.Tony de Belder, Uppsala
12.Wieslaw Buszynski, Vänersborg
13.Knut-Åke Sjöbeck, Malmö
14.Tage Pettersson, Västerås +
15.Rolf Svensson, Helsingborg
16.Göran Olsson, Göteborg
17.Göte Broström, Enköping
18.Christopher Frey, Stockholm
19.Rolf Jäger, Trelleborg
20.Stig Willman, Stockholm
21.Jean-Jacques Zander, Stockholm
22.Johan Strandberg, Stockholm
23.Hunter Mabon, Täby
24.Svante Rennerstad, Trosa
25.Bengt Lund, Enköping
26.Richi Dixon, Edinburgh, Skottland
27.Ulf Egenäs, Stockholm
28.Hans Nordgren, Stockholm
29.Anders Svärd, Stockholm
30.Tommy Svensson, Staffanstorp
31.Mats Anlér, Uppsala
32.Bengt Olof Ideskog, Norrköping
33.Roger Listad, Vänersborg
34.Stellan Bûlow, Stockholm
35.Lars Ohlsson, Göteborg
36.
37.
38.
39.
40.
41. Peter Salzer, Stockholm +
42.
43. Bengt Öberg, Enköping
44. Bengt Gustavsson, Växjö
45. Nils Nilsson, Partille
46. Torbjörn Johansson, Enköping

47. Janne Söderqvist, Norrköping, 2013

48. Krister Eriksson, Södertälje +

Uppdaterad: 09 JAN 2016 19:44

 

 


 

Webbutik


 

 Sweden7sRugby


 

 Antidoping 

 


 

FRIS

 
GÖF Logo

 
utbildningar 

LUM logo3
SSC annons

Postadress:
Svenska Rugbyförbundet
Gesällgatan 2a
745 39 Enköping

Kontakt:
Tel: +46 73 745 49 69
E-post: This is a mailto link

Se all info